Есть ответ 👍

Основные факторы политического развития по мнению сторонников концепции линейного развития развитие экономики < У.Ростоу, С.Липсет

136
346

Ответы на вопрос:


Правильные ответы к тесту выделены
Тест  прошел проверку
ставим +1 к ответу)

Скелет тулуба. Скелет кінцівок

Основою скелета тулуба є хребетний стовп, або хребет. Він складається з 33- 34 хребців. Хребець складається з тіла і відростків. У ньому проходить спинний мозок. Тіла хребців полуподвіжние з’єднані між собою через хрящові міжхребцеві диски і утримуються за до численних зв’язок. Ш Завдяки такому з’єднанню більша частина хребта є пружною і гнучкою. Так як хрящові диски можуть стискатися, то до вечора зріст людини зменшується на 1-2 см, а при великих фізичних навантаженнях навіть більше. Однак за ніч хребет людини відновлюється до колишньої довжини.

У хребті виділяють такі відділи: шийний, грудний, поперековий, крижовий і куприковий (рис. 20). Чим нижче розташований хребець у хребті, тим більше на нього навантаження і тим масивніше його тіло.

У людини, як і у ссавців тварин, сім хребців утворюють шийний відділ. Верхній шийний хребець – атлант – не має тіла, а його дуги зрослися з кістками основи черепа. Всі п’ять крижових хребців зростаються в єдиний крижі, міцно з’єднаний з тазовими кістками. Така потужна конструкція утворилася для того, щоб забезпе-печіть_одору тілу при перетеде до прямоходіння, і характерна тільки для людини. Остаточне зрощення крижових хребців відбувається зазвичай до 18- 20 рокам. Верхівка крижів з’єднується з куприком.

Куприковий відділ хребта у людини утворений 4-5 маленькими зрощеними хребцями.

Як вам уже відомо, у зв’язку з переходом людей до прямоходіння у хребті утворилися чотири вигину, два з яких спрямовані опуклістю вперед: шийний і поперековий лордози, а інші два спрямовані опуклістю назад: грудний і крижово-куприковий кіфози. Завдяки цим вигинів забезпечується надійна амортизація головного мозку при ходьбі, бігу, стрибках (див. Рис. 20).

Скелет кінцівок і їх поясів. Скелет плечового пояса потрібен для з’єднання скелета руки з рештою ‘скелетом. До його складу входять дві лопатки і дві ключиці (див. Рис. 16). Ключиці – S-образні кістки, з’єднані з грудиною і лопаткою. Скелет вільної верхньої кінцівки утворений плечової кісткою, кістками передпліччя (ліктьової та променевої) і кістками кисті.

Скелет кисті утворений вісьмома кістками зап’ястя (у дорослої людини дві кістки зростаються і залишається сім), розташованими у два ряди, п’ятьма кістками п’ястка і фалангами пальців (у великому пальці дві фаланги, а в інших по три).

Скелет тазового пояса длужіт для з’єднання скелета ноги з хребтом. Тазовий пояс утворюється за рахунок зрощення двох клубових, двох сідничних і двох лобкових кісток. У місці з’єднання цих кісток перебуває вертлужная западина, до якої входить голівка стегнової кістки (див. Рис. 16). Тазові кістки з’єднуються з хрестцем в дуже міцну конструкцію – таз. Він являє собою кісткове кільце, всередині якого знаходиться порожнина. На таз спирається хребетний стовп, а утворюють його плоскі кістки підтримують і захищають внутрішні органи, розташовані в черевній порожнині.

Скелет вільної нижньої кінцівки утворений стегнової кісткою, кістками гомілки (велика і мала гомілкова) і кістками стопи. Стопа складається з семи кістокПередплесно (найбільша з яких – п’яткова), п’яти кісток плесна і фаланг пальців (у великому пальці дві і по три в інших). У людини стопа склепінчаста, щоб пом’якшувати поштовхи, що виникають при ходьбі, бігу та стрибках, що є ще одним пристосуванням до прямо-ходіння.

Формування вигинів хребта у людини відбувається поступово протягом першого року життя (рис. 21).

Хребет новонародженого має тільки два вигини – грудний і крижовий кіфози, які називають первинними. Шийний і поперековий лордози розвиваються пізніше і називаються вторинними. Вигин шийного відділу розвивається у дитини приблизно до 1,5 місяців, коли починають формуватися м’язи шиї і дитина, лежачи на животі, починає піднімати голову. Вигин поперекового відділу з’являється, коли дитина починає сидіти і повзати.

Формування вигинів хребта залежить від особливостей догляду за дитиною. Якщо батьки носять дитину на руках в правильному положенні, вигини його хребта формуватимуться своєчасно і правильно. Якщо ж вони носять дитину, нерівномірно розподіляючи навантаження на його незміцнілий хребет, занадто рано починають його садити або перевозять в сидячому положенні в колясці, то це неминуче прівёдет до порушень нормального процесу формування вигинів хребетного стовпа.

Популярно: Другие предметы